Artikuj të palidhur

Jump to navigation Jump to search

Informacioni i mëposhtëm është një kopje e rifreskuar më 10 prill 2021 18:06. E shumta 5.000 rezultate janë ruajtur në kopje.

Faqet në vijim nuk janë të lidhura ose nuk janë të përfshira në faqet tjera në Wikibooks.

Showing below up to 50 results in range #1 to #50.

Shikoni (50 më para | 50 më pas) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

 1. "Vëzhgime Iliro-Shqiptare" Përpilue prej: Dr.Ludwig von Thalloczy
 2. 105-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë në Amerikë
 3. 105 vjet, Petro Marko: Nuk jemi grekë, jemi shqiptarë
 4. 110-vjetori/ Çabej si Mendelejevi, na dha simbolet përbërëse të kombit e gjuhës
 5. 110 vjet më pas, të pathënat e Kongresit të Manastirit
 6. 120 vjet më parë: Elegancë dhe virgjëri e shpirtit malësor
 7. 140-vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit: Çfarë simbolizon kjo datë e shënuar
 8. 1913, nga portet shqiptare, udhëtime direkte drejt SHBA dhe Kanada
 9. 25 vite nga vdekja e Tano Banushit, drejtoresha e teatrit kërkon falje publike: Më bren një gjë e rëndë
 10. 3.Mbreti dhe Veziri
 11. 38 vjet pas shuarjes, testamenti i Eqrem Çabejt
 12. 42 vite pas ndërtimit, rikonstruktohet shkolla e Velipojës
 13. 50 vjet më parë, ja si nisën demonstratat e vitit 1968 në Kosovë
 14. 550-vjetori/ Varri i harruar i Mara Kastriotit, motrës së Skënderbeut
 15. 554 vjet më parë: Liria si testamenti i bashkimit
 16. 5 fjali mohore te pjeshme
 17. 5fjali mohore te pjesshme
 18. 75 vjet më parë fashistët digjnin Tragjasin
 19. 7 Marsi, njihuni me 10 mësueset që morën “Medaljen e Mirënjohjes”
 20. A do ta shesë Kosovën Hashim Thaçi?
 21. A do t’i bashkohet Kosova Shqipërisë?
 22. A ishte Skënderbeu nga Hasi ?
 23. A qan burri?
 24. Adelina Ismaili
 25. Afrika nensahariane
 26. Agim Sulaj: Kur je larg Shqipërisë figurat kombëtare i shikon më pastër
 27. Ahmet Kurt Pasha, dritëhijet e një personazhi me peshë historike
 28. Ajnshtajn
 29. Ajo llamarinë s’kish shoqe në Botë!
 30. Aksiomat e kongruencës
 31. Albanologët kinezë çudisin Tiranën, promovohen botime dhe projekte për Shqipërinë
 32. Albert Ukelli
 33. Albumi i Pavarësisë
 34. Algjebra e përgjithëshme/Hyrje
 35. Ali Pashe Tepelena
 36. Anastas Kostandini: Kur mbarova 8-vjeçaren hapa ekspozitë për 500 vjetorin e Skënderbeut
 37. Antika
 38. Antikrishti
 39. Antikrishti dhe Jezusi
 40. Apeli i veteranëve: Ndal akteve revanshiste dhe antishqiptare!
 41. Apollonia, historia e shkurtër e qytetit antik
 42. Arben Duka, liriku i dashurisë dhe i shpirtit njerëzor!
 43. Arbëreshi Angelo Masci në gazetën perandorake franceze (1808): Ju rrëfej kombin shqiptar, nga Shkodra deri në Artë
 44. Arbërit dhe shenjtërimi i eshtrave të Skënderbeut
 45. Ardhja e Isait a.s.
 46. Ari shqiptar, si u katandis kokoshi një thelë
 47. Arkitekt Kasëmi dhe një falsifikim flagrant historik me figurën e tij
 48. Art
 49. Arti në kodikët e Beratit
 50. Arti ushtarak i Gjergj Kastriotit –Skënderbeut

Shikoni (50 më para | 50 më pas) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).