Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/MIGJENI"

Jump to navigation Jump to search
==1932==
* Nga 1928-1932 ndoqi mësimet e mesme teologjike në Manastir.<ref name=WikiMigjeni/>
* Migjeni pasi mbaroi seminarin dhe nuk mundi të sigurojë një bursë për të vazhduar studimet e larta, mbeti pa punë deri sa më 1933 u emërua mësues në Vrakë, një fshat afër Shkodrës.<ref name=LF/>
 
==1933==
* Nga 1933-1937 punoi si mësues filloreje në Vrakë, Shkodër dhe në Pukë.<ref name=WikiMigjeni/>
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve