Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/MIGJENI"

Jump to navigation Jump to search
* 1957: Nga ana e qeversi së kohës në Shqipëri, ju dha titulli "Mësues i Popullit" (1957)<ref name=WikiMigjeni/>
* 1961 deri 1993 : Godina në të cilen ishte lindur Migjeni ishte e ndërtuar në oborrin e shtëpisë së Trimçeveve dhe pikërisht kjo shtëpi u bë edhe Muzeu i Migjenit nga viti 1961 deri ne vitin 1993.<ref name=WikiMigjeni/>
* 2002 : Në tregë hudhet një përmbledhje me punimet e Migjenit i titulluar "Vepra - Migjeni".<ref name=WikiMigjeni/>
 
=====të dhëna=====
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve