Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/MIGJENI"

Jump to navigation Jump to search
==1936==
* Doli përmbledhja e krijimtarisë letrare së Migjenit ''"Vargjet e lira"''.<ref name=GJSH/>
==1937==
* Nga 1933-1937 punoi si mësues filloreje në Vrakë, Shkodër dhe në Pukë.<ref name=WikiMigjeni/>
 
==1938==
*26 gusht: Në një sanatorium pranë Torinos në Torre Pellice në Itali, në moshën 27 vjeçare vdesë MIGJENI.<ref name=GJSH/><ref name=WikiMigjeni>Enciklopedia "Wikipedia" artikulli : [http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Millosh_Gjergj_Nikolla&oldid=792365 Migjeni]</ref>
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve