Dallime mes rishikimeve të "Grupi dhe nëngrupi"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
{{StyllaAlgjebraepërgjithëshme|Grupi dhe nëngrupi}}
Grupi është një strukturë shumë e rëndësishme e matematikës bashkëkohore. Grupet kanë aplikime të shumta si në matematikë, ashtu edhe në lëmenjtë tjerë shkencorë. Struktura e grupit përkufizohet në këtë mënyrë :
==Përkufizimi==
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve