Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Njeri e kufi/1"

Jump to navigation Jump to search
 
===== A ka shumë toka të shkreta Afrika? =====
{{dygishta}} Tokat e nxehta dhe të shkreta afrikane e përbëjnë 40 për qind të kontinentit. Sahara gjigante, zë gati tërë pjesën veriore - 1 e treta e kontinentit. Pos kësaj, në jug perëndim sipërfaqen e tyre mbi tokë shtrin edhe shkretëtira e ''Nambit'' dhe shkretëtira e ''Kalaharit''.
 
===== Cili lumë afrikanë është më i gjati? =====
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve