Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Gur e pluhur/3"

Jump to navigation Jump to search
=====Cili mal ka lartësin më të madhe?=====
=====Kur janë krijuar Alpet?=====
{{dygishta}}Alpet janë kruijuar në periudhën terciare (është periudhë e erës kenozoike) e cila ndahet në njësi më të vogla – paleogjen dhe neogjen
 
=====Cilët janë më të vjetër malet e larta apo të ulta?=====
=====Çfarë mali është Sierra Nevada?=====
350

edits

Menyja e lëvizjeve