Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Fjalorthi"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
 
|-bgcolor="#f5f5f5"
|'''Sanatadita'''
|Sanatadita ( Ekvinoks) : Kohë e vitit kur dita dhe nata janë tyë barabarta, që në viset tona ngjanë dy herë në vit.: me 21 mars dhe 23 shtator.
|-bgcolor="#fffaf0"
|'''Savana'''

Menyja e lëvizjeve