Dallime mes rishikimeve të "Enciklopeditë e huaja për Shqiptarët 000"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
{{Enciklopedit e huaja për Shqiptarët Fillim|Hyrje}}
 
Interesimi i popullsisë shqiptare nën administrimin Jugosllavë mbi mendimin e të tjerëve për ta nuk ka qenë në nivel të duhur ndërsa kapaciteti i shqipeve të Shqipërisë ka qenë i vogël. Kjo vetëkuptohet pasi mundësit për një gjë të tillë kanë qenë të vogla. Por kjo nuk do të thotë se ata nuk kanë qenë të interesuar për këtë por përkundrazi ata për të ardhur deri tek dita në të cilën do të kishim ne një mundësi të tillë kanë rënë viktima. Disa aneje e disa k'nej, por të gjithë ata e kanë pasur një qëllim ngritjen dhe mbrojtjen e Shqipes.
Në përmbledhjen Enciklopedit e huaja për Shqiptarët do të mundohem të mbledhë këto hedhurina të gjuajtura në internet dhe shpresojë se dikush do i pastrojë një ditë.
 
{{Enciklopedit e huaja për Shqiptarët Fund|}}
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve