Jump to content

Diskutim:Faqja Kryesore

Page contents not supported in other languages.
Shto një temë
Nga Wikibooks
Latest comment: 5 vjet më parë by Liridon in topic vote for change logo

Tung.Jam nje antar i ri dhe desha te pyes se a mundem te shkruaj permbajtje te librave te ndryshem.

 • Po mundesh te shkruash. Do te na ndihmosh shum nese e ben kete. Mir eshte te regjis

Faqja nuk është e "kërcënuar" nga vandalizmi apo ndryshimet e shpeshta për këtë sipas regullave të Wikipedia-së duhet liruar--Hipi Zhdripi 8 Tetor 2006 03:23 (UTC)

Jam me një mendim si Hipi, faqja kryesore mundet të lirohet, së paku për përdoruesit e regjistruar. Unë desha ti bëj do ndryshime teknike, për fat të keq është faqja e bllokuar. tung --Bet 0 14 Tetor 2006 13:42 (UTC)
U lirua. (Puntori 7 Janar 2007 23:22 (UTC))
nuk është liruar akoma. tung --Bet 0 9 Janar 2007 11:14 (UTC)

Ju lutem me njoftoni se si mund te bashkepunoj me Wiki ne shqip. Kam botuar dy libra me poezi dhe deshiroj t'i shtoj. Gjithashtu ndoshta mund te perkthej ndonje artikull nga anglishtja apo gjermanishtja apo frengjishtja ne shqip. Mua me interesoje vecanerisht temat e psikologjise dhe spiritualitetit (New Age). Silke Liria Blumbach - albtranslation@albtranslation.com (dikur ne Sarande, tani ne Heidelberg, Gjermani)

== Sugjerim == te dryshme

Anëtar të nderuar,

Kam një kërkesë, nëse edhe ju e shihni të arësyeshme qe Rafti Kultura dhe Arti që ka libra për fe të ndahet një Raft i veçantë i titulluar Feja apo Libra Fetarë. Zeke 14 Qershor 2007 19:43 (UTC)

Kerkesa juaj u realizua. Shih ketu: Raftet. (Besimi është shpëtim. 20 Qershor 2007 12:46 (UTC))

Bravo Puntori. Shumë më bukur po duhet tani. :-) Zeke 21 Qershor 2007 08:25 (UTC)

Rafti Jeta dhe stili[redakto]

Të lutem fute Kush e çka, për Kosovën në rubriken Jeta dhe stili--Hipi Zhdripi 4 Mars 2008 08:56 (UTC)

 • Bot operator: User:White Cat (Commons:User:White Cat) - En-N, Tr-4, Ja-1
 • List of botflags on other projects: Bot has a flag on wikimedia (meta,commons) wikipedia (ar, az, de, en, es, et, fr, is, ja, ku, nn, no, ru, sr, tr, uz, simple...) (See: m:User:White Cat#Bots)
 • Purpose: Interwiki linking, double redirect fixing, commons delinking (for cases where commonsdelinker fails)

-- Cat chi? 12 Mars 2008 17:10 (UTC)

Vendi i 10-të!!![redakto]

Për ata që se kanë ditur (përfshirë këtu edhe mua), Wikibooks në shqip është ndër 10 wikibooks më të mëdha, përkatësisht e dhjeta!
Urime dhe vetëm vazhdoni--Cradel 31 Maj 2008 14:59 (UTC)

Dhe sa për krahasim, wikibooks serbisht ka vetëm 152 faqe --Cradel 31 Maj 2008 15:03 (UTC)
Gjithashtu tek wikibooks.org, kur të bëhet rifreskimi i ardhshëm, gjuha shqipe do të renditet rreth globit të wikipedias, pra tek gjuhët më të mëdhaj tek ky projekt, për shka se e kemi kaluar gjuhën holandeze :)--Cradel 31 Maj 2008 16:59 (UTC)

Dokumentet[redakto]

Dokumentet si Kodi Rrugor i Republikës së Shqipërisë, nuk duhet të vendosen në wikilibra por në wikiburime, ju lus që aq sa të keni mundësi t'i lëvizni, ju faleminderit, arsyen mund ta gjeni kët, ku tregohen ndryshimet midis wikilibrave dhe wikiburimeve, në wikilibra vendosen materiale të shkruara nga kontribuesit e projektit kurse në wikiburime shkruhen dokumentet origjinale me të drejta autori të skaduara --Cradel 19 Qershor 2008 23:08 (UTC)

Nuk jam dakort me mendimin tend. E di qe nuk jam shume aktiv (sidomos te wikibooks) por e di qe nje ligj pasi hartohet, miratohet dhe publikohet, nuk eshte me nje burim, por eshte nje liber me vete qe cdo kush duhet ose mund ta lexoje. Keto libra sherbejne per te shkruar komentare dhe te tjera. Ne kete pike ato mbase perdoren si referenca dhe burime, por ne te vertete, jane baza qe autori shfrytezon per formulimin e komentarit. Perdoruesi Lagoon

NUMERA TE MDHEJA[redakto]

12+12=23 13+13=76 14+14=978 15+15=74 16+16=75768 17+17=9789


Wikimania 2015 scholarships[redakto]

Dear Wikimedians,

Wikimedia Polska Association will fund up to two international scholarships to this year's Wikimania conference, to take place in Mexico City, on July 15-19, 2015, covering air fare, conference fee, accomodation and insurance. See here for information on how to apply for the scholarship, what the requirements are and how to contact us. Feel free to distribute this message to any relevant Wiki pages and mailing lists. On behalf of the WIkimedia Polska Scholarship Commitee, Wpedzich (diskutimet) 24 Shkurt 2015 19:08 (UTC)

Dear Wikimedians, Wikimedia Polska Association has made a decision to fund two more scholarships for this year’s Wikimania, to be hosted in Mexico City 15-19 July 2015. The procedure is identical to the one described here, so if you have not applied, but meet the criteria and would like to attend WIkimedia’s biggest international event, please submit your application until April 23, midnight. Kind regards, Wpedzich (diskutimet) 19 prill 2015 07:38 (UTC)Reply


Wikimania 2016 scholarships[redakto]

Dear Wikimedians,

As every year, Wikimedia Polska Association is accepting scholarship requests for this year’s Wikimania, to be held at the Italian town of Esino Lario, June 22-28. The scholarship encompasses travel expenses, accomodation, insurance and the possible conference fee. Please submit your requests by email to wikimania@wikimedia.pl from March 14, 00:00:01 (CET) by March 27, 23:59:59 (CET). Up to two international scholarships will be funded. The scholarship request, submitted in English or Polish, ought to contain:

 • short description of your activity within the Wikimedia movement, your real name, your global username or local usernames, Wikimedia activity outside project editing (including local chapter activity), prior input into the Wikimedia conferences, especially international ones;
 • information about your desired participation in the conference: planned or submitted lectures or other activities during Wikimania or its associated events;
 • information about your forecast activity in pre- and post-conference activities, with the justification for participating in these non-core conference activities;
 • declaration of your command of English sufficient to actively participate in the conference;
 • information about the international airport closest to your place of residence;
 • declaration of being 18 years or older; in case of younger applicants, 16-18, a scan of a parent’s or legal guardian’s consent to the participation in the conference;
 • the information on citizenship(s) held;
 • agreement to provide and process your personal data (name, address, bank account details, passport number) if the scholarship is granted. Please, do not provide these personal details in the application itself, apart from your real name.

On the behalf of the Scholarship Commitee, Wpedzich (diskutimet) 13 mars 2016 19:49 (UTC)Reply

Wikimania 2017 scholarship programme[redakto]

Following the tradition of previous years, Wikimedia Polska Association has launched the ’’’Wikimania 2017’’’ scholarship programme. One international scholarship will be awarded this year, for the conference which will take place in Montreal, Canada, August 9-13. If you meet the requirements described in the ruleset, you may submit your application by April 7, 2017 to the email address provided in the ruleset. With kind regards, Wojciech Pędzich (diskutimet) 21 mars 2017 17:24 (UTC)Reply

This Wikibooks wiki.png need change[redakto]

change wiki.png by admin user

new logo:Change After Wikibooks Wiki.png

State:Changing

[redakto]

[redakto]

 • Note:Neutral=1support+1oppose.

This is a poll for a proposed switch of the current logo of Shqip Wikibooks from the current Shqip Wikibooks logo to the new logo.


Current logo Proposed logo
(draft version)
Status: support:0 oppose:0 update

Yes[redakto]

No[redakto]

Neutral[redakto]