Skeda:Doracak per wiki.pdf

Nga Wikibooks
Jump to navigation Jump to search
Shko tek faqja


Dokument origjinal(1.240 × 1.417 pixel, madhësia e dokumentit: 2,8 MB , MIME tipi: application/pdf , 76 faqet)

Kjo skedë është nga Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projektet e tjera. Përshkrimi në faqen përshkruese të skedës është treguar më poshtë.

Përmbledhje

Përshkrimi
English: Doracak për wiki is a book by Wikipedians Kiril Simeonovski, Zoran Meckarski, Slobodan Jacoski and Dimce Grozdanoski. It is an Albanian translation of "Прирачник за wiki" in Macedonian. The aim of this work is to help Macedonian civic organizations to start their own wiki site, wiki administration, editing its content, and building the site policy.
Македонски: Doracak për wiki е книга напишана од википедијанците Кирил Симеоновски, Зоран Мечкараски, Слободан Јаќоски и Димче Грозданоски. Овој прирачник е превод на албански на македонското издание на прирачникот. Намената на овој прирачник е да биде од помош на македонските граѓански организации при започнувањето на нивни сопствени вики сајтови, нивна администрација, уредување, и градење на политики за управување со содржините на викито.
Burimi E bërë vet
Autori Brest
Versione tjera Wiki instruction manual.pdf

Licencimi:

Unë, krijuesi i kësaj pune, e publikoj këtu në bazë të licensës në vijim:
w:sq:Creative Commons

atributim ndarë njësoj

Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
  • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.

GNU head Ju jepet leja për ta kopjuar, shpërndarë dhe/ose ndryshuar këtë dokument sipas kushteve të Licencës GNU për Dokumentim të Lirë, versioni 1.2 ose çdo version të mëpasshëm të publikuar nga Fondacioni Free Software; pa Seksione të Pandryshueshme, pa Tekste Kapakësh të Përparmë, dhe pa Tekste Kapakësh të Pasmë, të dhëna. Një kopje e kësaj license është përfshirë në seksionin e titulluar GNU Free Documentation License.
Ju mund të zgjidhni licensën e zgjedhjes suaj.

Historiku i dosjes

Shtypni një datë/kohë për ta parë skedën ashtu si dukej në atë kohë.

Data/OraThumbnailDimensionetPërdoruesiKoment
e tanishme17 prill 2012 10:48Thumbnail për versionin duke filluar nga 17 prill 2012 10:481.240 × 1.417, 76 faqe (2,8 MB)Brest{{Information |Description ={{en|1=Doracak për wiki is a book by Wikipedians Kiril Simeonovski, Zoran Meckarski, Slobodan Jacoski and Dimce Grozdanoski. It is an Albanian translation of "Прирачник за wiki" in Macedonian. The aim of this ...

faqe lidhet tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Metadata