Jump to content

Suretu Ali Imran/67

Nga Wikibooks

Suretu Ali Imran, Ajeti 67 ose Kur'an 3:67[redakto]

Origjinal: مَا كَانَ إِبْرَاهِيمُ يَهُودِيًّا وَلاَ نَصْرَانِيًّا وَلَكِن كَانَ حَنِيفًا مُّسْلِمًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ
Shqip: Ibrahimi nuk ka qenë as jehudi as i krishterë, por ai ishte larg besimeve të kota, ishte musliman dhe nuk ishte prej idhujtarëve.
Komentim:
Lidhje: