Jump to content

Suretu Ali Imran/136

Nga Wikibooks

Suretu Ali Imran, Ajeti 136 ose Kur'an 3:136[redakto]

Origjinal: أُوْلَـئِكَ جَزَآؤُهُم مَّغْفِرَةٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَجَنَّاتٌ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا وَنِعْمَ أَجْرُ الْعَامِلِينَ [1]
Shqip: Shpërblimii të tillëve është falja nga Zoti i tyre dhe Xhennetet nëpër të cilët rrjedhin lumenj e aty do rrijnë përgjithmonë. a i mirë është shpërblimi i atyre që punojnë.
Komentim:
Lidhje:
Referenca: