Dallime mes rishikimeve të "Origjina e fjalës Kosovë"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
''Origjina e fjalës Kosovë'' është një libër i pregatitur nga autori Abdullah Konushevci i cili e ka prezentuar si tekstë në [[w:sq:Faqja Kryesore|Wikipedia Enciklopedi e Lirë]] në një artikull që kishte të bënte me temen Kosova. Libri në fjalë me pak shpjegime dhe një historik të shkurtë të Kosovës mundohet të sjell të dhëna mbi origjin e fjalës "Kosovë" që gjatë kohës së paraluftës (1990-2000) ishte një temë shumë e përhapur dhe polizuar në trojet e Ballkanit.
</center>
[[category:libra]]
2.824

edits

Menyja e lëvizjeve