Aktrimi/Oda/Shkel e shko

Nga Wikibooks
< Aktrimi‎ | Oda
Jump to navigation Jump to search

Shkel e shko - 2010
David Mamet


Regjia:Burbuqe Berisha

Asistent regjie:Valjet Rexhepi

Muzika:Ilir Osmani

Skenografia:Suzana Harxhi

Kostumografia:Albulena Borovci

Fotot:Samir Karahoda

Luajnë:

Ylber bardhi

Vlora Nkçi

Armend ismajli

“Shkel e shko” apo në anglisht “Speed the plow” është një shfaqje ku ngjarja fokusohet në natyrën brutale të Hollivudit si dhe industrisë së filmit. Në këtë shfaqje paraqiten tre personazhe: Bobi Gold (Armend Ismajli), producent filmi, Çarli Foks (Ylber Bardhi) aktor me profesion, si dhe Karen (Vlora Nikqi), një aktore e re e cila është e infiltruar në studion e Bobit si sekretareshë.