Dallime mes rishikimeve të "Suretu Jusuf"

Jump to navigation Jump to search
62 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Kur'ani/Jusuf u zhvendos tek Suretu Jusuf)
No edit summary
*'''[[Kur'ani|INDEKSI KUR'ANORË]]'''
 
 
'''Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!'''
 
 
111. Ne tregimet e tyre (të dërguarve dhe të Jusufit me vëllezër) pati mësime e përvojë për të zotët e mendjes. Ai (Kur’ani) nuk është bisedë e trilluar, por vërtetues i asaj që ishte më parë (librave të shenjta) dhe sqarues i çdo sendi, e edhe udhërrëfyes e mëshirë për një popull që beson.
 
[[Category:Kur'ani]]
2.824

edits

Menyja e lëvizjeve