Dallime mes rishikimeve të "Suretu Jusuf"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
 
Ai (Jakubi) tha: “Jo, çështjen ua lehtësoi epshi juaj, (mua nuk më ka mbetur tjetër) Durimi i mirë, shpresë që All-llahu do të m’i sjellë të gjithë; Ai është më i dijshmi, më i urti!”
=====84.=====
Dhe, ua ktheu shpinën e tha: “O dëshprim i imi për Jusufin, hdedhe nga pikëllimi iu zbardhën të dy sytë, po i përmbajtur (nga pikëllimi).
=====85.=====
Ata thanë: “Për All-llahun ti vazhdimisht e përkujton Jusufin derisa do të sëmuresh rëndë, e të shkatërrohesh”.

Menyja e lëvizjeve