Jump to content

Kushtetuta e Kaçanikut: Dallime mes rishikimesh

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
Rreshti 17:
<u>Kushtetuta e Kaqanikut</u> është një përmbledhje e tekstit të kushtetutës së Kosovës të nxjerrur nga Kuvendi i Kosovës më 10 shtator 1990. Kjo përmbledhje këtu është ndarë në nëntë pjesë dhe përmbanë ligjet e kushtetutës si dhe vendimin e marrur për shpalljen e saj Kushtetut të Republikës së Kosovës.
</center>
[[categoryKategoria:libraLibra]]
Anonymous user