Dallime mes rishikimeve të "Afrika veç e veç"

Jump to navigation Jump to search
v
U zëvendësua Sonnenuntergang_Mombasa.jpg me Sonnenaufgang_Mombasa.jpg
v (U zëvendësua 44802734.DSC_1587.jpg me Zambezi_River_at_junction_of_Namibia,_Zambia,_Zimbabwe_&_Botswana.jpg)
v (U zëvendësua Sonnenuntergang_Mombasa.jpg me Sonnenaufgang_Mombasa.jpg)
|[[Figura:Kilimanjaro-from-the-air.JPG|228px|left|Kilimanxhara nga ajri]]Kilimanxhara nga ajri
|-
|[[Figura:Sonnenuntergang MombasaSonnenaufgang_Mombasa.jpg|230px|left|Bregdeti Mombasa]]<hr>Bregdeti Mombasa
|}
:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; '''Kenia''' ndodhet në Afrikën lindore me dalje në oqeanin Indian, në mes të Somalisë dhe Tanzanisë.

Menyja e lëvizjeve