Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Fjalorthi"

Jump to navigation Jump to search
|Oaza është vend pak i ulët ose gropë e cektë me ujë dhe me gjelbrim në shkretirë.
|-bgcolor="#fffaf0"
|'''Okultacioni'''
 
|Okultacioni ( Latinisht : occultatio , "fshehur", "fshehur", "# sekrecion) është një fenomen astronomik kur një trup qiellor siç shihet nga Toka, fshehet pas një tjetrit.
 
350

edits

Menyja e lëvizjeve