Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Fjalorthi"

Jump to navigation Jump to search
No edit summary
|'''Oaza'''
|Oaza është vend pak i ulët ose gropë e cektë me ujë dhe me gjelbrim në shkretirë.
|-bgcolor="#fffaf0"
 
|Okultacioni ( Latinisht : occultatio , "fshehur", "fshehur", "# sekrecion) është një fenomen astronomik kur një trup qiellor siç shihet nga Toka, fshehet pas një tjetrit.
 
|-bgcolor="#fffaf0"
|'''Orteku'''
350

edits

Menyja e lëvizjeve