Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Fjalorthi"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
|-bgcolor="#f5f5f5"
|'''Anamorava'''|| Anamorava përbëhet prej pjesës së luginës dhe skajeve malore të maleve të Karadakut në të djathtë dhe maleve të Zhegocit e Koznikut në të majtë. Anamorava përbëhet prej fushës së Vitisë, të Gjilanit dhe të Dardanës (Kamenicës) me nji sipërfaqe rreth 650km katrorë, me nji gjatësi mbi 40 km dhe gjerësi mbi 16 km, me fund të lartë 500 m dhe anët e larta deri 1000 m.
|'''Anamorava'''|| Anamorava
 
|-bgcolor="#f5f5f5"
350

edits

Menyja e lëvizjeve