Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Fjalorthi"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
|-bgcolor="#f5f5f5"
 
|'''Abrazioni''' || Abrazioni (gërryerja, bartja nëpërmjet fërkimit) është procesi dhe dukuria e veprimit të valëve të ujit të detit dhe të liqeneve në bregun e tyre.[[Figura:Glacial-abrasion-ss-2006.jpg|thumb|right|50px]]
|[[Figura:Glacial-abrasion-ss-2006.jpg|thumb|right|100px|Abrazioni]]
 
|-bgcolor="#f5f5f5"
 
350

edits

Menyja e lëvizjeve