Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Fjalorthi"

Jump to navigation Jump to search
22 bytes removed ,  11 vjet më parë
anticiklon
(nxehtesi)
(anticiklon)
|-
|
moti kur kemi ciklon
===== A =====
 
|colspan="2" align=center|<tt>
[[#A|A]]
[[#B|B]]
|-bgcolor="#f5f5f5"
|'''Anticikloni'''
|Masatsat ajrore me trusni të lartë atmosferike quhen maksimume barike ose anticiklone. Anticiklonet paraqesinparaMaqesin sisteme ''izobarike'' të mbyllura, me trusni më të lartë në qendër dhe zvogëlim kah periferia.
 
|-bgcolor="#f5f5f5"
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve