Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/Ngjarje botërore"

Jump to navigation Jump to search
==1803==
* Ohio - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
==1812==
* Louisiana - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
----
<references/>
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve