Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/MIGJENI"

Jump to navigation Jump to search
* 1900 : I ati i Migjenit, Gjergji martohet me Sofia Kokoshin (e ëma Migjenit)<ref name=WikiMigjeni/>.
* 1956: Me interesimin e pushtetit popullor eshtrat e Migjenit u sollën në vendlindje (1956)<ref name=WikiMigjeni/>.
* 1957: Nga ana e qeversi së kohës në Shqipëri, ju dha titulli "Mësues i Popullit" (1957)<ref name=WikiMigjeni/>
* 1961 deri 1993 : Godina në të cilen ishte lindur Migjeni ishte e ndërtuar në oborrin e shtëpisë së Trimçeveve dhe pikërisht kjo shtëpi u bë edhe Muzeu i Migjenit nga viti 1961 deri ne vitin 1993.<ref name=WikiMigjeni/>
 
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve