Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/MIGJENI"

Jump to navigation Jump to search
==1911==
* ''13 tetor'': Në Shkodër lind Millosh Gjergj Nikolla.<ref name=GJSH> <tt>GJUHA SHQIPE <small>PËR TË HUAJ DHE SHQIPTARËT JASHTË ATDHEUT</small> fq.281</tt> Autor: Gj. Shkurtaj dhe E. Hysa. Sh.B. TOENA, Tiranë 2001. ISBN 99927-1-454-9</ref>
==1916==
* Në moshën 5 vjeçare i vdesë e ëma Sofia Kokoshi. Mbetet me të atin, një vëlla dhe katër motra. <ref name=WikiMigjeni/>
 
==1922==
* Deri më 1922 qëndroi në vendlindje.<ref name=GJSH/>
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve