Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/MIGJENI"

Jump to navigation Jump to search
*26 gusht: Në një sanatorium pranë Torinos në Torre Pellice në Itali, në moshën 27 vjeçare vdesë MIGJENI.<ref name=GJSH/><ref name=WikiMigjeni>Enciklopedia "Wikipedia" artikulli : [http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Millosh_Gjergj_Nikolla&oldid=792365 Migjeni]</ref>
=====data=====
* 1961 deri 1993 : Godina në të cilen ishte lindur Migjeni ishte e ndërtuar në oborrin e shtëpisë së Trimçeveve dhe pikërisht kjo shtëpi u bë edhe Muzeu i Migjenit nga viti 1961 deri ne vitin 1993.<ref name=WikiMigjeni/>
 
=====të dhëna=====
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve