Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/MIGJENI"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: __NOTOC__ {|border="2" align=left cellspacing="0" cellpadding="4" rules="all" width="100%" style="margin:2px 0 0em 0em; border-style: solid; border-width: 1px; border-collapse:collapse; f...)
 
No edit summary
;Dëftime për artikuj në projektin "Wiki Libra" <hr>
:''Pjesë nga:''
[[/Legjenda e misrit]]
:'' Për Migjenin, ... :''
;Dëftime për projekte jashtë projektit "Wiki Libra" <hr>
</pre></center>
|}
==1911==
* ''13 tetor'': Në Shkodër lind Millosh Gjergj Nikolla.<ref name=GJSH> <tt>GJUHA SHQIPE <small>PËR TË HUAJ DHE SHQIPTARËT JASHTË ATDHEUT</small> fq.281</tt> Autor: Gj. Shkurtaj dhe E. Hysa. Sh.B. TOENA, Tiranë 2001. ISBN 99927-1-454-9</ref>
==1922==
* Deri më 1922 qëndroi në vendlindje.<ref name=GJSH/>
==1936==
* Doli përmbledhja e krijimtarisë letrare së Migjenit ''"Vargjet e lira"''.<ref name=GJSH/>
==1938==
* Në Itali, në moshën 27 vjeçare vdesë MIGJENI.<ref name=GJSH/>
=====data=====
 
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve