Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/Pjetër Bogdani"

Jump to navigation Jump to search
No edit summary
|}
==1630==
* Në Guri të Thatë të Hasit lind Pjetër Bogdani, nipi i Andrea Bogdanit.<ref name=GJSH> <tt>GJUHA SHQIPE <small>PËR TË HUAJ DHE SHQIPTARËT JASHTË ATDHEUT</small> fq.261-262</tt> Autor: Gj. ShkutajShkurtaj dhe E. Hysa. Sh.B. TOENA, Tiranë 2001. ISBN 99927-1-454-9</ref>
 
==1685==
* Botohet vepra e Pjetër Bogdanit, ''Çeta e Profetëve'' (''Cuneus Prophetarum'').<ref name=GJSH/>
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve