Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/Bilal Xhaferri"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
__NOTOC__
<big><center>Bilal Xhaferri<br>{{Në|Bilal Xhaferri}}</center></big>
{|border="2" align=left cellspacing="0" cellpadding="4" rules="all" width="100%" style="margin:2px 0 0em 0em; border-style: solid; border-width: 1px; border-collapse:collapse; font-size:100%; empty-cells:show"
{|align=right
|colspan="2" align=center style="background:#778899; color:white"|''' Bilal Xhaferri \ Bilal Hoxha '''
| __TOC__
|- bgcolor="#FFEBCD"
!colspan="2"|Jeta dhe Vepra
|- bgcolor="#f5f5f5"
|width="50%" align=center|[[Figura:Bilal Xhaferri.gif|100px|Bilal Xhaferri]]''
|width="50%" valign=top|
;Dëftime për artikuj në projektin "Wiki Libra" <hr>
:''Pjesë nga:''
:'' Për Bilalin, ... :''
;Dëftime për projekte jashtë projektit "Wiki Libra" <hr>
<hr>
|-
|colspan="2" align=center style="background:#dcdcdc;"|{{Në|Bilal Xhaferri}}</small>
|-
|colspan="2" align=center style="background:#dcdcdc;"|'''<u>Vitviteja#</u>''' <br>
<br>
[[#data]]
[[#të dhëna]]
[[#burime]]
<center><pre>
... Hipi Zhdripi select ...
</pre></center>
|}
 
==1935==
* 2 nëntor : Në fshatin Ninat të Konispolit, në fisin e Hasan Tasihnit, lind Bilal Hoxha.<ref name=RI1995B0XHET>Bilal Xhaferri, <tt>EJA TRISHTIM</tt> (poezi), Ndërmarrja Botuese <tt>RILINDJA</tt> Prishtinë, 1995. fq. 127/128</ref>
* përgatitur për shtyp, (nuk u botua për të gjallë, u botua më 1993) : ''Krastakraus''.<ref name=RI1995B0XHET/>
* Ndalohet qarkullimi i lbrit të sapo botuar ''Lirishta e kuqe''.<ref name=RI1995B0XHET1>Bilal Xhaferri, <tt>EJA TRISHTIM</tt> (poezi), Ndërmarrja Botuese <tt>RILINDJA</tt> Prishtinë, 1995. fq. 7</ref>
 
==1969==
* Bilali, ja arrin të ikë në Greqi. Nëpër Janinë e në ShBA.<ref name=RI1995B0XHET/>
==1987==
* tetor (fillim) : vdesë pas një operacioni, në Çikago, ShBA.<ref name=RI1995B0XHET/>
==1993===data=====
;1993:* në Tiranë botohet libri i përgatitur për shtyp për të gjallë më 1967 : ''Krastakraus''.<ref name=RI1995B0XHET/>
;1995:* 6 maj : eshtrat e tij sillen dhe rivarrosen në Sarandë.<ref name=RI1995B0XHET/>
==1995==
* 6 maj : eshtrat e tij sillen dhe rivarrosen në Sarandë.<ref name=RI1995B0XHET/>
 
=====të dhëna=====
----
sipas:
<references />
=====burime=====
{{Kronologjia nga 1440 deri më 1940-të}}
2.797

edits

Menyja e lëvizjeve