Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Njeri e kufi/1"

Jump to navigation Jump to search
 
===== Madagaskari, çka është? =====
{{dygishta}} Ujdhesa ''Madagaskar'', tek ne, është e popullarizuar jo vetëm nga filmi i vizatuar me të njëjtin emër por edhe parë. Diçka që është e popullarizuar duhet të ketë diçka të veçantë. Kjo ujdhesë është më e madhja e kontinentit afrikan dhe zë sipërfaqe tokësore prej 587 000 kilometrave katrorë. Është ujdhesa e katërt e madhe e planetit.
 
===== Kur kanë lind njerëzit e parë në Afrikë? =====
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve