Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Gur e pluhur/3"

Jump to navigation Jump to search
 
=====A ka lule në shpella?=====
{{dygishta}} ''Lule guri'', po. Disa thërmia të minerale nëpër shpella krijojnë forma të ngjajshme me lulet. Disa nga këto lule ''mbijnë'' mbi tokë duke shtrirë shtratin e tyre dhe duke ''lulëzuar'', disa duket si këpurdha të kthyera mbrapsht.
 
=====Si u kriju gurë qymyri?=====
=====Si u krijunë malet?=====
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve