Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Ujë e lumë/3"

Jump to navigation Jump to search
 
=====Cili është lumi më i gjatë?=====
{{dygishta}} '''Nili''' (arabisht: النيل an-nīl), në Afrikë, është lumi më i gjatë në Afrikë dhe në botë. Lumin Nil e përbëjnë Nili i bardhë dhe Nili i Kaltër. Lumi ka gjatësi prej 6 672 km.
 
=====Cili është lumë i ynë më i gjatë ?=====
350

edits

Menyja e lëvizjeve