Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/1"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(prova për 600px + foto)
No edit summary
 
<div style="border:1px solid #8898bf; border-top:0px solid white; padding:0px 0px 0 0px; margin-bottom:1em; text-align:left;">
:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; '''Çka d.m.th planet?====='''
</div>
{|class="wikitable" width="100%" style="background-color:white; color:brown ; font-size:100%;"
|
{{dygishta}} {{w|Trupi qiellor|Trupat qiellor}} që sillen rreth {{w|ylloi|yjeve}} quhen {{w|planeti|planete}}. {{w|Toka}} jonë është një trup i till qiellorl që sillet rreth e rrotull diellit - një yll i madhësisë mesatare.
 
=====Sa "gjon e gatë" është toka?=====
{{dygishta}} Nga poli në pol 12 719, dhe në ekuatorë 12 756 kilometra. Dallimi është përshkakë se në pole ajo është e shtypur.
| width="300px"|
|}
 
<font face="Peinaud" size="4" color="blue">
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve