Dallime mes rishikimeve të "Algoritmi i Gaussit"

Jump to navigation Jump to search
(Faqe e re: {{StyllaMatricatdhepërcaktorët|MP}} Një metodë praktike për zgjidhjen e sistemit të <math>n</math> ekuacioneve Iineare me <math>n</math> të panjohura është ajo e <i>Gaussit</i> ...)
 
& & & & & & & & \ 4 x_5 & =\quad 4 \\
\end{matrix}</math></center>
 
[[Matricat regulare, singulare dhe inverse]]
 
[[Category:Matricat]][[Category:Përcaktorët]][[Category:Ekuacionet]]
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve