Dallime mes rishikimeve të "Forma matriciale e sistemit të ekuacioneve lineare"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{StyllaMatricatdhepërcaktorët|Matricat}} Në bazë të formulave (5) dhe (18) sistemi i ekuacioneve lineare (34) mund të shprehet në këtë mënyrë: <center><math> \begin{bmatrix} ...)
 
No edit summary
 
[[Matricat katrore të posaçme]]
[[Category:Matricat]][[Category:Ekuacionet]]
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve