Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/Gjon Buzuku"

Jump to navigation Jump to search
* Më 20 mars, fillon të punojë në përkthimin e "Missale Romanum" (Mesharit).
==1555==
* Më 5 janar (kallënorë), kryenë përkthimet dhe pregattpregatit për shtyp "Meshari"-n.<ref>Koço Bihiku: A History of Albanian Literature, Tirana, 1980, S. 13 </ref>
 
==Pasjeta==
10.849

edits

Menyja e lëvizjeve